PCI DSS Standartlarında Veri Güvenliği


Pazar Yeri Entegrasyonu

Sanal pos sistemleri ile internet üzerinden ödeme altyapıları kurgulanırken ödeme işlemlerinin güvenliğinin sağlanması en önemli hedeflerden birisi olmuştur. Bu hedefi başarıyla gerçekleştirme amacıyla internet alışverişlerinde güvenlik standartlarını belirleyen ve sertifikasyonunu yapan yapılar kurulmuştur.

PCI DSS veri güvenliği standartları, ödeme sistemlerinde uyumluluğun artırılması, güvenlik risklerinin azaltılması, güven zaafiyetlerinin ortadan kaldırılması ve kart bilgilerinin korunmasını sağlamak amacıyla oluşturulan sertifikalardan birisidir.

PCI DSS standartları, teknik olarak güvenli bir ağ oluşturulması, gerekli standartlara sahip güvenlik duvarının kurularak ayarlanması, sistem kullanıcı senaryolarının belirlenmesi, sistem şifrelerinin yönetilmesi, kart verilerinin kaydedilmesi ve kullanılması, ağ kaynaklarına erişimin sürekli izlenmesi ve kayıt altında tutulması gibi pek çok konunun ele alınmasını ve gerçekleştirilmesini zorunlu kılmaktadır.

Esnekpos, veri güvenliği konusunda tüm altyapı ve ihtiyaçları karşılamak amacıyla PCI DSS standartlarında kart verilerini korumaktadır.